Правильний догляд за девайсами, заміна спіралей та вати – це дуже важливо!
Вчені вже довгий час не можуть довести шкоду вейпінгу (крім нікотину). Проблема в тому, що шкоду не можуть довести саме для вейпінгу, в якому люди доглядають за своїми девайсами, намотуванням (випарником) і ватою, це дуже важливо!

Багато новачків, які тільки почали парити, не знають, коли і як часто міняти намотування та вату в атомайзерах. Зараз ми пояснимо, коли це потрібно робити. Адже своєчасна заміна намотування та ґноту (вати, бавовни), безпосередньо впливає на смак, довговічність і навіть справність. Чим точніше і частіше ви будете здійснювати обслуговування атомайзера, тим смачнішою буде пара.
Як ви знаєте, існують атомайзери, що обслуговуються і необслуговуються. І ознаки для заміни компонентів у них практично однакові. Але є деякі відмінності. І незалежно, який атомайзер ви використовуєте, потрібно знати всі ознаки.
Необслуговуваний атомайзер

На цьому атомайзері заміна відбувається трохи легше, ніж на обслуговуваному. Справа в тому, що тут змінюється відразу весь випарний елемент, так званий випарник. Просто викручує старий і вкручує новий. Немає необхідності міняти вату або окремо койли. Не треба з'ясовувати, через що з'явився поганий смак. Якщо настав час заміни, то міняєте весь «випарник» цілком. Як часто міняти випарник, це справа індивідуальна. Залежить від того, яку рідину ви парите і як інтенсивно. Якщо ви парите рідину з десертним (випіканням) смаком, то випарник доведеться міняти набагато частіше, тому що в їх основі міститься багато підсолоджувача (цукору). Тютюнові смаки теж відносяться до цієї групи, тому що вони темніші що засмічують бавовну, і нагару на самому нагрівальному елементі. Фруктові рідини лояльніші, але іноді зустрічаються більш солодкі смаки, що так само впливає на час роботи випарника. Визначити час заміни допоможуть декілька показників. Зниження кількості пари є прямим показником кінця терміну використання випарника. Але варто звернути увагу, що зниження кількості пари може також відбуватися через недостатній заряд акумулятора. Що безпосередньо впливає на потужність. Наприклад, у таких електронних сигаретах як iJust S та iJust 3. І спочатку вам потрібно перевірити рівень заряду акумулятора, перш ніж робити висновки. Занадто туга затяжка. Якщо затягуватися стало важче, це є показником того, що вата засмічена і випарник настав час міняти. Якщо рідина низької якості це теж впливає, «сміття» через неякісні ароматизатори, що містяться в ній, залишається у ваті і не дає проходити рідині. Якщо з'явився смак гарі (горілої ганчірки) це також є показником зміни випарника. Але тут все може бути не зовсім однозначно. Смак гарі може з'явитися, якщо у вас закінчилася рідина, а ви продовжуєте парити. Переконайтеся, що рідина є, а вата добре просочена. Але пам'ятайте, що навіть 3-4 затяжки на сухій ваті, достатньо, щоб смак гарі залишився назавжди і вам все одно доведеться змінити випарник. Перед установкою та використанням нового випарника обов'язково просочіть його рідиною.
Атомайзери, що обслуговуються

Як часто міняти намотування і вату на обслуговуваних атомайзерах, це питання набагато складніше. Оскільки заміна вати та койлів тут відбуватиметься окремо. І при появі ознак для заміни спочатку необхідно з'ясувати, що потрібно замінити. Зниження кількості пари, смак гарі і занадто туга затяжка зазвичай це показник приходу в непридатність вати. А ось поява гарі через кілька годин паріння після заміни вати, це прихід у непридатність спіралі, а саме появи нагару та засмічення її зсередини. Визначити це дуже легко, подивившись на спіраль, ви зможете виявити на ній частинки скоксованої вати і підсолоджувача, які починають плавитися і пригоряти на спіралі, створюючи нагар і забиваючи її зсередини. Згодом нагару стає дедалі більше і з'являється смак гарі. Але не переплутайте її з просто почорнілою спіраллю. Якщо спіраль просто почорніла, то не варто шукати проблеми в цьому.

І в тому і в іншому випадку проблема вирішується пропалюванням спіралі. Потрібно звільнити спіраль від вати, розжарити її до червоного і відпустити кнопку (!) Помістити її в теплу воду. Таким чином повторивши цю процедуру 3-4 рази, ви повністю позбавитеся нагару. А от якщо ця процедура не допоможе або спіраль матиме ознаки корозії чи неприродний вигляд, її потрібно замінити.

Вату потрібно міняти якнайчастіше! Тим самим ви продовжуєте «життя» спіралям і запобігаєте шкідливим випаровуванням із забруднених койлів.
І остання корисна рекомендація для вас.
Є дуже важливий естетичний та гігієнічний момент: чистота дрип-типу, якого ви торкаєтеся губами!

Найчастіше мийте дрип-тип, тому що там залишаються сліди від губ, накопичуються бактерії. Якщо дотримуватися всіх цих умов, то шкоду вейпінгу ви знизите на мінімум, а задоволення отримаєте максимум!
Сподіваємося, ми відповіли на питання, як часто міняти намотування і вату в атомайзерах. Якщо ви будете дотримуватися цих правил, у вас завжди буде густа і смачна пара!